S.S.S

Sıkça Sorulan Sorular

Bilgi almak istediğiniz tüm konular için iletişime geçebilirsiniz.

Psikolog Kime Denir?

Psikologlar, insan davranışları ve zihinlerinin incelenmesinde uzmanlaşmış yüksek eğitimli bir profesyonellerdir. Psikolojik veya duygusal sorunlarla boğuşan bireylere yardımcı olmak için bir dizi teknik ve metodoloji kullanırlar. Düşüncelerini ve hislerini keşfetmek için güvenli ve destekleyici bir ortam sağlarlar.

Terapi Süreci Nasıl İşler?

Terapide süreç her bireyin benzersiz ihtiyaçlarına ve endişelerine göre yüksek bir özelleştirme seviyesinde ve kişiselleştirilebilir olabilir. Terapi seansları sırasında, bireyler deneyimlerini, düşüncelerini, hislerini ve davranışlarını gizli ve yargısız bir ortamda tartışabilirler. Terapi sürecinde Psikolog ve Danışanın birlikte hareket etmesi sonuca götürür.

Online Terapi Nedir?

Ofisimize gelemeyecek danışanlarımız için Online Terapi hizmeti veriyoruz. Online Terapide de süreç, yüz yüze terapideki gibi işlemektedir. Seans süreleri aynıdır. Danışan Gizliliğiniz tarafımdan korunur, uçtan uca şifreli olacak şekilde yapılan görüşmelerimiz kesinlikle kayıt altına alınmaz.

Psikoterapi Nedir?

Psikoterapi, bireylerin duygusal ve davranışsal sorunlarının çözümünü, ruh sağlıklarının geliştirilmesini, korunmasını amaçlayan farkındalık ve değişim sürecinin bir uzman eşliğinde yürütülmesi sürecidir. Psikoterapi bireylerin, yaşamlarının kontrolünü eline almayı ve yaşanılan zorluklara karşı sağlıklı başa çıkma stratejilerini geliştirmelerine yardımcı olur.

Evlilik ve Çift Terapisi Nedir?

Evlilik ve Çift Terapisi, ilişkilerde değişim ve gelişimi sağlamak adına aileler ve çiftler arasındaki yakın ilişkinin çalışıldığı psikoterapinin bir alt dalıdır. Terapi süresince ailenin- çiftin içinde bulunduğu veya bastırılmış problemler üzerine çalışılır. Evlilik ve Çift Terapisi partnerlerin birbirleriyle olan etkileşimlerinin anlaşılmasına, bunlarla ilgili sorunların çözümüne ve sağlıklı iletişime geçilmesine odaklanmaktadır.

Sınav Kaygısı Nedir?

Sınav öncesinde öğrenilen bilginin sınav esnasında unutulmasına, bilgilerin etkin kullanılamamasına ve başarısızlığa neden olmaktadır. Öğrenciler sınav sürecinde kaygılı olabilirler. Bu kaygı oldukça doğaldır, öğrenciyi daha çok çalışmaya ve başarıya odaklanmaya yöneltmektedir. Ancak sınav kaygısını şiddetli düzeyde yaşayan öğrencilerde bu kaygı başarılı olmalarının önündeki en büyük engeldir.

Psikolojik Danışmanlık Sürecinde Sorumluluklarım Nelerdir?

En temel sorumluluğunuz planlanan oturumlara düzenli olarak katılmanızdır. Oturuma gelmenizi engelleyecek bir durum söz konusu olduğunda, bunu, oturumdan bir gün önce ya da olabildiğince erken bir tarihte danışmanınıza bildirmeniz gerekmektedir.

Psikologlar İlaç Yazabilir mi?

Psikologlar ilaç yazmazlar. Gerekli danışmanlık ve destek dışında, ilaç tedavisi alınması gerektiğine kanaat getirirlerse sizi Psikiyatri Kliniğine yönlendirirler. Psikiyatristler de genellikle ilaç tedavisinin desteklenmesi açısından psikolog eşliğinde çalışmaların yapılmasını uygun görürler.

Herhangi bir yerde terapiye gittiğime dair bir belge karşıma çıkar mı?

Terapi ilişkisinde en önem verilen konulardan biri gizliliktir. Her türlü bilgi gizli tutulur. Bilgi ve kayıtların saklanması, başkalarıyla paylaşılması ya da yok edilmesinde etik kurallar geçerlidir. Tüm kayıtlar (görüşme notları, test verileri, yazışmalar ve her türlü diğer dokümanlar) danışmanınızın sorumluluğundadır ve danışan harici kimseyle paylaşılmaz.

Desteğe ihtiyacın mı var?

Randevu oluşturmak için hemen iletişime geçebilirsiniz.