Hizmetlerim

Çalışma Alanlarım

Bireysel Terapi

Bireysel terapi, bir kişi ile bir terapist veya danışman arasında gizlilik çerçevesi içinde gerçekleştirilir. Kişinin duygusal sıkıntıları, güçlükleri ve zorluklarıyla başa çıkmasına yardımcı olur. Terapi, kişinin kendini daha iyi anlamasına yardımcı olurken, aynı zamanda kişisel gelişim ve ilerleme açısından faydalar sağlayarak, daha mutlu bir yaşam sürdürmesini sağlamayı amaçlar.

Evlilik ve Çift Terapisi

İlişkilerde değişim ve gelişimi sağlamak adına aileler ve çiftler arasındaki yakın ilişkinin çalışıldığı psikoterapinin bir alt dalıdır. Terapi süresince ailenin- çiftin içinde bulunduğu veya bastırılmış problemler üzerine çalışılır. Evlilik ve Çift Terapisi partnerlerin birbirleriyle olan etkileşimlerinin anlaşılmasına, bunlarla ilgili sorunların çözümüne ve sağlıklı iletişime geçilmesine odaklanmaktadır.

Oyun Terapisi

2-11 yaş aralığındaki çocukların oyun ve oyuncaklar aracılığı ile kendilerini ve ihtiyaçlarını ifade etmelerine yoğunlaşan özel terapi türüne “oyun terapisi” denir. Oyun terapisi, çocukların bilişsel ve sosyal becerilerini, duygu ve düşüncelerini oyun ile ortaya koymalarını amaçlar. Terapi sürecinin sonunda çocukların yaşadıkları duygusal sıkıntıları gidermeleri ve sağlıklı gelişimlerine ulaşmaları hedeflenir.

Sınav Kaygısı

Sınav kaygısı, genellikle öğrencilerin sınavlarda başarısız olacağına ilişkin korkularını, performansının ebeveynleri başta olmak üzere diğerleri tarafından değerlendirileceği endişesi ve başarısızlık sonucunda kendini suçlama gibi olumsuz düşünceleri içermektedir. Ayrıca sınava yeterince hazırlanamama, ebeveyn baskısı ve olumsuz geçmiş deneyimler de sınav kaygısının şiddetli düzeyde yaşanmasında etkili olmaktadır.

Ergen Danışmanlığı

Bu dönemde bedensel ve duygusal değişimlere ayak uydurmaya çalışan birey, ergenlikle birlikte bir tür keşif yolculuğuna da çıkar. İlgi ve beklentilerin şekillendiği bu dönem kendini tanıma, ihtiyaçlarını fark etme, değişime ayak uydurabilme, sosyal ilişkileri yürütebilme ve özerkleşme gibi özelliklerden oluşur.  Ergen Danışmanlığı sayesinde aileler ve çocuklar bu dönemi kolay ve zararlar görmeden geçirebilirler. 

Ebeveyn Danışmanlığı

Hamilelik, bebeklik, çocukluk ve ergenlik döneminde çocuğunuzu sağlıklı bir birey olarak yetiştirmenize, onu daha iyi anlamanıza yardımcı olan danışmanlık türüdür. Ebeveyn danışmanlığı çocuk ve ergenlerle çalışma alanı içerisinde önemli bir yer tutar. Çocuğunuzun karşılanması gereken ihtiyaçlarını, normal- anormal davranışlarının ayırt edilmesini ve yaşına uygun bilişsel, duygusal ve sosyal gelişiminin değerlendirilmesi gibi konularda verilen danışmanlık hizmetidir.

Desteğe mi İhtiyacın var?

Randevu Almak için hemen tıkla.

Cebrail Mahallesi, Plevne Sokak, Zekai Tamel İş Merkezi No:52/10,

Merkez/Kastamonu

+90 501 087 00 37